Relacja z imprezy

          Dnia 6.06.2017r. uczniowie i nauczyciele klas I -III PSP nr 4 zaprosili swoich rówieśników z innych szkół do udziału w kolejnej imprezie z okazji Roku Reymontowskiego. Tym razem był to miejski happening ph. "Urodziny Reymonta na Reymonta".

          Celem uroczystości było szerzenie wiedzy o Władysławie Stanisławie Reymoncie pisarzu, laureacie Nagrody Nobla i zarazem patronie naszej szkoły. Służyła ona również tworzeniu więzi naszej lokalnej społeczności oraz popularyzacji twórczości ludowej.

          Uroczystość odbyła się na placu 3 Maja i zgromadziła 8 szkół. Happening uświetnili także przybyli goście: pan prezydent Jarosław Ferenc, pani wiceprezydent Małgorzata Kańska - Kipigroch, dwóch wiceprzewodniczących Rady Miejskiej p. Artur Werner i p. Marek Rząsowski.
Gości powitała p. dyrektor Izabela Iwanowicz. Następnie w krótkiej scence poznaliśmy bliżej postać pisarza. W Reymonta wcielił się Dominik Lasoń z kl. IV a, towarzyszyli mu Kacper Rochowski, Franciszek Koćwin i Nikola Hemerling z klasy III b. Teraz przyszedł czas na prezentacje sobowtórów Reymonta.
Ich podobieństwo do oryginału oceniało jury, bowiem brali oni udział w Międzyszkolnym Konkursie "I Ty możesz być Reymontem". Utworzyli pochód, który przemierzał ulicę Reymonta, pozdrawiając przy tym mieszkańców miasta.

          Następnie uczniowie radomszczańskich szkół zaprezentowali wykonane przez siebie barwne łowickie wycinanki, z których została utworzona Wielka Ludowa Wycinanka. Bawiono się podczas przyśpiewek i tańców ludowych, przygotowanych przez klasy: II c, III a i III b.

          Wręczono także nagrody w konkursie na sobowtóra Reymonta.
I. miejsce zajęła Maria Kornacka z PSP 2, II. m. zdobył Szymon Olczykowski z PSP 1, III. m. przyznano Martynie Zimońskiej z PSP 2. Wyróżnienia otrzymali: Dawid Lipiński z PSP 1 oraz Mateusz Ozga z PSP 4.

          Wszyscy uczestnicy happeningu otrzymali upominki.